XXV niedziela zwykła – 24 września 2023r.

24/09/2023 21:58

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Lenarcików, Seremaków i Matrasów oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na przyszłą bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Majdaków, Krawczyków i Żaków.

2. Pielgrzymi do Ziemi Świętej ufundowali dla parafii figurkę Pana Jezusa Nowonarodzonego, którą kupili w Betlejem i została ona poświęcona na miejscu narodzenia Chrystusa. Bóg zapłać.

3. A tak na marginesie pielgrzymka bardzo udana. Na pewno będzie okazja aby o niej porozmawiać. Zachęcam Was aby zbierać fundusze by choć raz w życiu być w Ziemi Świętej. Bo mnie się wydaje, że to nie chodzi o pieniądze tylko o brak chęci, jak w wielu sprawach.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10:00, dzieci z klasy trzeciej będą miały poświęcone różańce, w ramach przygotowań do Pierwszego pełnego udziału we Mszy Świętej, oprócz tych które im przywieźliśmy z Ziemi Świętej. One zostały poświęcone przy Grobie Pana Jezusa.

5. Dziękuję Młodzieży z klasy Ósmej, która wczoraj wzięła udział w Pielgrzymce do Sanktuarium w Wysokim Kole. Była cała klasa…. Czyli dziewięć osób.

6. Ksiądz Darek zaprasza nas na koncert z okazji Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października, środa, w kościele św. Anny w Warszawie. Emitowany będzie w Dzień Papieski, 15 października w TVP. Zapisy od dziś w zakrystii. Wyjazd do Warszawy o godz. 14:00.

7. Dziś na godz. 15:30 zapraszam na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, którą zakończymy Litanią do św. o. Pio. Wczoraj było Jego wspomnienie.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim min. tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych, a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny a w nim naklejka Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty, pod hasłem Wołaj Mamę, na pewno przyjdzie.

Intencje Mszy Świętej od 25 września do 1 października 2023r.
Godz. Intencja
Poniedziałek 25 września
17:30Greg. (29) + Kazimierza Krekorę
18:00+ Marcina Milcuszka w 3 rocz. śm.
Wtorek 26 września
17:30Greg. (30) + Kazimierza Krekorę
18:00+ Janinę Bernaś – od ucz. pog.
Środa 27 września
7:00Za parafian
Czwartek 28 września
17:30+ Jana Kamińskiego – od sąsiadów, rodz. Kowalczyków
18:00+ Barbarę Żak – od ucz. pog.
Piątek 29 września
17:30+ Monikę Piotrowską – od rodz. Mazurów i Śmiechowskich
18:00+ Małgorzatę Łyszcz
Sobota 30 września
18:00+ Reginę Jakubowską – od Moniki, Ewy, Danuty z Rodzinami
NIEDZIELA 1 października
8:00+ Łukasza Wojtasika - od ucz. pog.
10:00Greg. (1) + Mariana Szulika
12:00Dzięk. – błag. w 18 rocz. ur. Anny Wasińskiej
16:00+ Janinę, Edwarda Kowalczyków
16:00+ Monikę Piotrowską – od Mamy i Brata

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog., Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów.