XXVIII niedziela zwykła – 13 października 2024r.

13/10/2024 21:13

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom państwa Janeczków, Ludwigów i Zawodników, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Furgów, Skwirów, Pyców i Łubianków.

2. Można już zgłaszać zmarłych na wypominki roczne, półrocze i jednorazowe. Tylko przez modlitwę możemy pomóc naszym zmarłych, jeśli takowej pomocy potrzebują. Innej drogi nie ma. Z tyłu są karteczki, na których możemy wypisywać zmarłych w wypominkach jednorazowych. Będziemy się za nich modlić w Tygodniu Zaduszkowych od 1 do 8 listopada.

3. Zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe, w niedzielę o godz. 15:15, a na tygodniu o godz. 17:15.

4. Dzisiaj w kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej oraz przystępujących do Komunii Świętej.

5. Dziś po każdej Mszy Świętej, ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć żywy pomnik św. Jana Pawła II, jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z okazji Dnia Papieskiego w środę w Warszawie odbył się wspaniały koncert ku czci naszego wielkiego Rodaka. Będzie on dziś wyemitowany w TVP 1 o 17:30. Zachęcam do oglądania. A Fundacja, na czele z ks. Darkiem, już dziś dziękuje za złożone ofiary.

6. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzili w środę, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża a w piątek, wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, a szczególnie Gościa Niedzielnego Extra, który w całości jest poświęcony Jerzemu Popiełuszce, z okazji 40 rocznicy Jego męczeńskiej śmierci.

Intencje Mszy Świętej od 14 do 20 października 2024r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 14 października
16:45+ Mieczysława Żaka – od rodz. Jasków
18:00Greg. (13) + Leokadię Smolarczyk
Wtorek 15 października
18:00Greg. (14) + Leokadię Smolarczyk
Środa 16 października
16:45Greg. (15) + Leokadię Smolarczyk
18:00+ Piotra, Wiktorię, Kazimierza Jasków
Czwartek 17 października
18:00Greg. (16) + Leokadię Smolarczyk
Piątek 18 października
18:00Greg. (17) + Leokadię Smolarczyk
Sobota 19 października
16:45O zerwanie więzów przekleństwa między żoną, rodzicami i o błog. dla małżeństwa
18:00Greg. (18) + Leokadię Smolarczyk
NIEDZIELA 20 października
8:00+ Helenę, Wojciecha Majewskich, zm. z rodz. Majewskich i Prykowskich, Jana Kamińskiego
10:00Dzięk. – błag. w 25 rocz. śl. Ewy i Mariusza Bartosiewiczów
12:00+ Mariannę Szulik w 7 rocz. śm.
16:00+ Danutę Majewską
16:00Greg. (19) + Leokadię Smolarczyk

9. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa, Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień życia.