XXXII niedziela zwykła – 12 listopada 2023r.

12/11/2023 23:16

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Lenartów, Brodowskich, Adamczyków i Jasków, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Janeczków, Gorzkowskich i Molanowskich.

2. Bardzo dziękuję Wszystkim za udział we wczorajszym Wieczorze Patriotycznym: za modlitwę z intencji Ojczyzny i udział w koncercie Zespołu Proboszczów – Miriam, oraz tym którzy przygotowali pyszne ciasto w barwach naszej flagi narodowej. Bóg zapłać.

3. W dniach od 10 do 18 kwietnia 2024r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Zapisy i wszelkie informacje w zakrystii lub telefonicznie.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzili wspomnienie: w poniedziałek pierwszych męczenników Polski, w czwartek Matki Bożej Ostrobramskiej – Miłosierdzia, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 16:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim o tym, że warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowy z watykańską oraz polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.

Intencje Mszy Świętej od 13 do 19 listopada 2023r.
Godz.Intencja
Poniedziałek 13 listopada
17:00+ Monikę Piotrowską – od rodz.
Wtorek 14 listopada
17:00+ Jana Kamińskiego – od ucz. pog.
Środa 15 listopada
Czwartek 16 listopada
17:00+ Łukasza Wojtasika – od ucz. pog.
Piątek 17 listopada
17:30+ Monikę Piotrowską – od ucz. pog.
Sobota 18 listopada
17:00+ Reginę Jakubowską – od rodz. Piątków
NIEDZIELA 19 listopada
8:00+ Edwarda, Kazimierza, Mariannę, Franciszkę Majdaków, Mariannę, Stanisława, Mariana Milcuszków
10:00Dzięk. – błag. z prośbą o zdrowie dla Rodziny
12:00+ Annę Kornacką, Mariannę Jasek, Stanisława Szczura
16:00+ Genowefę w 17 rocz. śm. Żak, Mariana Żaka, zm. z rodz. Żaków i Krawczyków

8. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień.