XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2023r.

19/11/2023 18:29

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom Państwa Janeczków, Gorzkowskich i Malanowskich, oraz za złożoną z tej okazji ofiarę. Na następną bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Wojdaków i Sadurów.

2. Dziękuję za ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, zebraliśmy 2 500zł.

3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17:30 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Komunikat Komendanta Policji Powiatowej w Kozienicach.

5. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć piękny kalendarz ze św. Janem Pawłem II lub z obrazami Matki Bożej. W księgarni można je kupić za 20zł. a u nas za 10zł. !!!

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzili wspomnienie: w środę św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, zapraszam na Mszę Świętą na godz. 17:00 całą scholę, wraz z rodzicami, na czele z Panem Tomkiem, a potem na coś niecoś z okazji ich święta.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. A po za tym ks. Redaktor Naczelny zachęca z nabycia i lektury Dwumiesięcznika, popularnonaukowego, napisanego prostym językiem, dotyczącego spraw wiary. Jeśli by ktoś byłby zainteresowany to proszę się zgłosić do zakrystii. To będzie naprawdę kopalnia wiedzy, która umocni naszą wiarę.

Intencje Mszy Świętej Od 20 do 26 listopada 2023r.
Godz. Intencja
Poniedziałek 20 listopada
17:00+ Monikę Piotrowską – od rodz.
Wtorek 21 listopada
17:00+ Jana Kamińskiego – od ucz. pog.
Środa 22 listopada
17:00W intencji scholii
Czwartek 23 listopada
17:00+ Tadeusza Wąsika – od Żony Małgorzaty
Piątek 24 listopada
17:30+ Monikę Piotrowską – od ucz. pog.
Sobota 25 listopada
17:00+ Reginę Jakubowską – od pracowników BZK ALKO
NIEDZIELA 26 listopada
8:00+ Mariannę, Stefana Olszewskich, Władysława Wróbla, Wiktorię, Wojciecha Celuchów
10:00Za parafian
12:00+ Józefa w 25 r. śm. Teresę, Stanisława Guzów
16:00+ Kazimierza Lesisza w 6 rocz. śm.

10. Solenizantom i Jubilatom dzisiejszego dnia i tygodnia najpiękniejsze życzenia obfitego Bożego błog. Jego ojcowskiej miłości i troski oraz opieki Waszych świętych Patronów na każdy dzień.